Ринок криптовалют за день втратив понад 200 млрд доларів

Ринок криптовалют за день втратив понад 200 млрд доларів

В п’ятницю 23 квітня ринок криптовалют обвалився на 200 млрд доларів через хвилю розпродажів, яку спровокувало запропоноване президентом США Джо Байденом підвищення податку на приріст капіталу. За даними Coinmarketcap, найбільша криптовалюта за добу подешевшала майже на 10% і зараз торгується на позначці 49 тис. Відзначимо, що біткоїн опустився нижче $ 50 000 вперше з початку березня, ефір закріпився на позначці $ 2300, знизившись на 10,7%, а XRP, п’ята за величиною криптовалюта, впала на 16%. Капіталізація всього криптовалютного ринку знизилася більш ніж на $ 200 млрд.

«Загалом, ринок досить сильно виріс, і зараз, ймовірно, стався відкат перед наступним стрибком», – відзначи Віджай Айяр, директор з розвитку бізнесу в криптовалютній компанії Luno. В результаті такого відкату користувачі криптобірж втратили $ 3,7 млрд, за даними сервісу bybt. Усього ж було закрито майже 600 тис. позицій, а один з трейдерів втратив $ 11,3 млн.

Нагадаємо, що лише у 2021-му році біткоїн виріс на 66%, тоді як ефір – цифровий токен блокчейна Ethereum – більш ніж на 200%. Частково цей стрибок обумовлений покупкою біткоїнів інституційними інвесторами. Крім того, такі компанії як Tesla і Square, також купили біткоїни на мільярди доларів. При цьому банки пропонують клієнтам сервіси, які дозволяють брати участь в торгах на криптовалютному ринку. У березні Morgan Stanley заявив, що запускає доступ до трьох фондів, які дозволяють володіти біткоїнами, повідомили у CNBC.

Однак побоювання з приводу регулятивного тиску на біткоїн продовжують затьмарювати перспективи ринку. Джессі Пауелл, генеральний директор криптовалютної біржі Kraken, попередив, що уряди можуть обмежити використання біткоїнів та інших криптовалют. Як повідомило агентство Reuters минулого місяця, Індія планує ввести заборону на торгівлю або навіть володіння криптовалютами. У лютому міністр фінансів США Джанет Йеллен назвала біткоїни «вкрай спекулятивним активом» і заявила, що стурбована потенційними збитками для інвесторів.

Поділись з друзями: