Ефект накопичення

Ефект накопичення

Прийшов один чоловік до свого сусіда позичити грошей. У сусіда гроші є, але він не дає.
– Але це ж зовсім маленька сума, що тобі шкода чи що? – запитує його чоловік.
А сусід відповідає:
– Все має тенденцію накопичуватися. Якщо сьогодні трохи позичу, завтра трохи, то післязавтра це буде вже багато. Якщо у киплячу воду кинути жабу, вона вистрибне й втече, оскільки вода занадто гаряча. Але якщо ту сам жабу посадити в каструлю з холодною водою та поступово її підігрівати, то жаба розслабиться, подумає, що вода просто стала трохи теплішою, і не помітить, як звариться. Багато чого у житті розвивається повільно. Якби ти завтра прокинувся і… побачив, що твій борг – кілька тисяч, ти б турбувався?
– Звісно! – відповів чоловік.
– Та якщо він накопичується повільно, ти навіть не помітиш. І усі ми якось або опинимося, зв’язаними боргами, або будемо багатими
– Сусіде, ти перебільшуєш! Я не збираюся влазити у великі борги. Мені треба лише перехопити невелику суму. Незабаром я тобі все поверну. І ця незначна подія аж ніяк не позначитися на моєму житті.
– Буду за тебе радий! Тільки пам’ятай: незначних подій у житті немає. На перший погляд, здається не важливим: з’їм я нині на сніданок тістечко чи фрукти, подивлюся мильну оперу чи почитаю корисну книжку, полежу ввечері на канапі чи зроблю невелику пробіжку. Але за кілька років усе ці незначні події призведуть до якогось великого результату. Ось тільки результати будуть різні. Тістечко, телевізор і лежання на канапі призведуть до ожиріння, фінансових проблем і поганого здоров’я. А фрукти, корисні книги й спорт – до здоров’я і процвітання. Потрібно приділяти багато уваги тенденціям, які проглядаються у житті. Брати гроші у борг – це не та звичка, яка приведе тебе до успіху.

Поділись з друзями: