Майндфулнес: чому практика усвідомленості стала такою популярною?

Майндфулнес: чому практика усвідомленості стала такою популярною?

Схоже, що майндфулнес знаходиться на піку популярності. З 2013-го року інтерес людей до практик усвідомленої присутності: йоги, медитації та, власне, техніки майндфулнес неухильно зростає. Чимало бізнесменів, спортсменів та зірок шоу-бізу зізнаються в тому, що активно використовують майндфулнес у повсякденному житті.

“Зараз культура робить акцент на природності та осмисленості, ми не хочемо постійної стимуляції та розваг, – сказав Сорен Гордхамер, засновник конференції Wisdom 2.0. – Ніхто не списує з рахунків технології, але нам знову потрібно знайти зв’язок з людьми і світом навколо нас”. Якщо ви згодні з Сореном, то ось ще кілька причин, завдяки яким популярність майндфулнес буде неухильно зростати.

Лідери думок роблять ставку на майндфулнес

Найбільший світовий бренд з розробки та виведення на ринок нових торгових марок JWT Worldwide стверджує, що у світі зростає інтерес до усвідомленого мислення. Чимало торгових марок у списку пріоритетів JWT пов’язані з майндфулнес – технікою усвідомленості. “Власне майндфулнес – це частина глобальнішого тренду – свідомого життя”, – говорить Алан Мак, директор відділу нових трендів в JWT. “Тобто майндфулнес – це тенденція, яка протистоїть всьому тому, що домінувало останні десять років в культурі. Насамперед, мова йде про засилля реклами, споживацький менталітет та безглузде використання технологій. Сьогодні ж те, що раніше належало до духовної сфери, стало мейнстримом. Чимало людей вирішили звільнитися від суєти та сконцентруватися на поточному моменті”.

Майндфулнес: чому практика усвідомленості стала такою популярною?

Люди інтенсивно гуглять майндфулнес

З початку 2013 року майндфулнес активно обговорюється в Мережі та фігурує в заголовках популярних статей: від заяви Руперта Мердока про те, що він займається трансцедентальною медитацією до вражаючого відкриття дослідників з Університету Вісконсіна про те, що майндфулнес змінює генну структуру. Не дивно, що сам термін mindfulness – один з найпопулярніших трендів у пошуковій системі Google.

Майндфулнес: чому практика усвідомленості стала такою популярною?

Великі корпорації активно використовують майндфулнес

Кремнієва долина частково відповідальна за вибух інтересу до техніки майндфулнес, яка з маловідомої практики в філософії нью-ейдж стала світовим трендом. “Це може здатися дивним, адже сучасні технології – головна причина культури споживання, але майндфулнес користується шаленою популярністю саме там, де концентрація технологій найвища, – говорить Мак. – Чимало компаній Силіконової долини пропонують своїм працівникам спеціальні курси та заняття з майндфулнеc”. Інженер компанії Google Чед-Менг Тан запустив знаменитий тепер курс “Шукай всередині себе” (Search Inside Yourself), який, як він стверджує, допомагає розвинути здатність до емпатії та співпереживання. На його думку, ця властивість буде корисною не лише в особистому спілкуванні, а й для всього суспільства.

Майндфулнес практикують навіть мільярдери

Чимало відомих СЕО – від Джеффа Вайнера з LinkedIn до Стіва Джобса та Опри Уїнфрі – назвали медитацію одним із секретів свого успіху. Ще кілька років тому ви б не почули від мільярдера з інвестиційного фонду зізнання в тому, що він щодня медитує, але тепер такі заяви можна почути все частіше.

Користь від майндфулнес науково доведена

Численні наукові дослідження довели, що інтерес до майндфулнес зростає недарма: завдяки цій практиці ви повернете емоційну стабільність, поліпшите пам’ять і концентрацію уваги, підвищите креативність та опірність стресам, а також зміцните здоров’я.

Поділись з друзями:
  • 1
    Share