Що означає тату у вигляді троянди?

Що означає тату у вигляді троянди?

Троянда вважається одним з найпопулярніших зображень у сучасному тату-мистецтві. Значення тату із цією квіткою доволі філософське та багатогранне, а тому користується популярністю не лише у представниць прекрасної статі, а й у чоловіків. Основне значення тату-троянди асоціюється з любов’ю, романтикою та прихильністю. Троянда може бути різних кольорів та відтінків, кожен з яких має своє значення.

Історія тату із зображенням троянди

З давніх часів у різних народів троянда була улюбленим символом. У давнину греки вважали, що спочатку троянди були виключно білими. Червоні ж квіти з’явилися в результаті того, що Афродіта ненавмисно вколола палець шипом троянди і пролила на нього свою кров. З того часу квіти отримали новий колір. У Стародавньому Римі троянда, яка зів’яла, символізувала швидкоплинність життя і царство тіней. У різних релігіях троянда мала різне значення. У християнстві ця красива квітка символізувала милосердя, в ісламі – пролиту кров пророка і двох його синів, в буддизмі – потрійність істини.  Часто троянда зустрічається на емблемах і гербах багатьох країн. У масонів і тамплієрів троянда поєднувалася із хрестом,  чимало письменників і поетів використовували символічні значення троянди у своїх творах. У сучасному світі троянда асоціюється з жінкою та уособлює її красу.

Значення тату троянди

Що ж стосується тату із зображенням троянди – першими їх використовували моряки, які відправлялися у море на тривалий час. Нанесення такого зображення означало вірність своїм жінкам, які чекали їх на суші. Найпоширеніше значення тату троянди – це витонченість і краса. Завдяки йому можна передати як зовнішню, так і внутрішню красу її володаря. Якщо ж троянда зображена з шипами – її володар підкреслює, що зовнішня краса буває оманлива і більше уваги варто приділяти духовній красі та саморозвитку.  Троянда без гострих шипів показує, що людина закохана. Якщо ж шипи все-таки є – це застереження власника від болю, яку може заподіяти любов. Важливо звернути увагу, що від розташування квітки на тілі і його кольору докорінно змінюється зміст татуювання.

Поєднання з іншими зображеннями

 • Троянда з колючим дротом означає любов, яка страждає і душевний біль;
 • Троянда в трикутнику  уособлює гармонію між тілом, душею та розумом;
 • Троянда з хрестом або з черепом символізує скорботу про втрату близької людини і пам’ять про нього. Такі татуювання називають меморіальними;
 • Парна троянда – це однакові татуювання троянд у подружжя в знак вічної відданості та любові;
 • Троянда з кинджалом символізує пристрасні почуття;
 • Троянда з шипами вважається символом чоловічого начала. Взагалі, будь-які тату з шипами характеризують володаря як духовно сильного, міцного і стійкого. Це знак захисту. Тату троянди з шипами мають ще один прихований сенс: вони як би говорять, що не буває краси без жертв, любові без болю і великих досягнень без ризику. Переплетені квіти – символ гармонії. Наприклад, комбінація з троянд з шипами та без них символізує єдність чоловічого і жіночого начала.

Значення кольору тату троянди

 • Червона квітка означає справжні почуття (любов, пристрасть, повагу);
 • Рожева троянда – це привабливість, витонченість і м’якість;
 • Кораловий колір уособлює бажання та пристрасть;
 • Помаранчева квітка – ентузіазм та привабливість;
 • Троянда персикового кольору символізує дружбу та скромність;
 • Жовта троянда раніше означала заздрість, але в сучасному світі означає дружбу і щастя;
 • Біла троянда – це чистота і невинність;
 • Квітка синього кольору – фантазія і наснага.

Вибір місця для нанесення малюнка

Зрозумівши, що означає тату із зображенням троянди, варто визначитися із місцем для його нанесення. Тут все залежить від особистих уподобань,  але є кілька найпопулярніших місць для тату, де троянда виглядає особливо гармонійно. Кисть руки – ідеальний варіант для нанесення татуювань троянд як жінкам, так і чоловікам, без особливих відмінностей в дизайні ескізу. Особливим попитом користуються квіти в соковитих червоних тонах або чорно-білих відтінках. Тату із зображенням троянди на стегні найчастіше обирають дівчата, оскільки вони символізують красу і ніжність.

Значення тату троянди для дівчат

Зображена троянда без шипів на спині, плечі або на руці дівчини означає, що вона любить когось палко і по-справжньому. Якщо ж все-таки шипи є, це говорить про те, що почуття приносять їй страждання або вони не взаємні. Є ще одне значення: троянда з шипами означає, що справжня любов не може обійтися без жертв, і дівчина готова жертвувати собою заради коханої людини. Якщо ж ви бачите на тілі дівчини поєднання троянди та хреста, це означає, що вона сумує про близьку людину, яка загинула.

Значення тату троянди для хлопців

Цікаво, що спочатку троянда, яку почали вирощувати в Персії, була квіткою чоловіків. Вперше як татуювання на тілі цей символ почали використовувати саме представники сильної статі, моряки, які надовго йшли в плавання. Таке тату мало значення туги за своїм дружинам і відданість. Зараз же таке тату набиває той хлопець, для якого велике значення має його кохана жінка. Тому якщо ви бачите чоловіка з таким татуюванням, знайте, що його серце зайняте, і ця любов надовго.

Поділись з друзями: