Цікаві географічні факти про Індію

Цікаві географічні факти про Індію

Індія – дуже загадкова, таємнича і неймовірно цікава країна контрастів. Тут страшенна бідність спокійно уживається  з неймовірним багатством, величні палаци з нетрями та гучними базарами, а чудові краєвиди з горами сміття. Однак, попри усі свої суперечності, Індія приваблює туристів з усіх куточків планети своїми яскравими фарбами і ароматами спецій, стародавніми храмами, традиціями, гірськими вершинами та джунглями і, звичайно ж, широкими піщаними пляжами. Ми вже публікували цікаві факти про Індію, однак у цій публікації детальніше зупинимося на географічних цікавинках.

  1. Держава Індія знаходиться у Південній Азії. Має сухопутні кордони з Бірмою та Бангладеш на сході; з Китаєм, Непалом, Бутаном і Афганістаном – на півночі; з Пакистаном – на заході. Крім того, має морські кордони з Мальдівами на південному заході, зі Шрі-Ланкою – на півдні та з Індонезією – на південному сході. Спірна територія штату Джамму і Кашмір має кордон з Афганістаном.
  2. Протяжність Індії з півночі на південь складає близько 3220 км, а зі сходу на захід – 2930 км. На півдні Індія омивається Індійським океаном, на сході – Бенгальською затокою, на заході – Аравійським морем.
  3. Умовно Індію можна розділити на 4 регіони: північні долини річок Брахмапутра, Ганг та Інд, Гімалаї – найвища гірська система у світі, Західні та Східні Гати, плоскогір’я Декан.
  4. Найвища точка індійської держави – гора Канченджанга,  висота якої становить 8586 метрів.
  5. Столиця Індії – Нью-Делі, однак найбільше місто країни – Мумбай (Бомбей).

Поділись з друзями: