Цікаві факти про Японію

Цікаві факти про Японію

Навіть в епоху інформаційних технологій і загальної глобалізації Японія залишається закритою країною, як і тисячоліття тому. Ми часто не розуміємо звичаїв та традицій японців, а деякі мотиви їхніх вчинків взагалі ставлять європейців у глухий кут. Щоб підтвердити це, ми підготували підбірку цікавих фактів про Японію та її жителів.

Географічні факти

 • Японія складається з 6 852 островів, 430 з яких – безлюдні.
 • Чотири найбільші острови (Хоккайдо, Хонсю, Сікоку і Кюсю) займають 97% архіпелагу;
 • Щороку в Японії трапляється близько 1,5 тисячі підземних поштовхів. Один з найбільш руйнівних землетрусів – Тохоку, відбувся у березні 2011-го року. Його амплітуда склала 9 балів, а викликане ним цунамі забрало життя 15 869 чоловік. Попри це, Тохоку все ж був не найбільш смертоносним землетрусом: у 1923-му році Великий землетрус Канто з магнітудою “лише” 7,9 балів, забрав життя 142 800 японських жителів.

Цікаві факти про Японію

Населення

В Японії мешкає понад 50 тис. осіб, які вже відзначили 100-річний ювілей. Рекордсменом за кількістю довгожителів вважається острів Окінава, середня тривалість життя мешканців якого на 10-15 років вище, ніж в інших регіонах країни. Цікаво, що в Японії людей похилого віку і домашніх тварин більше, ніж дітей. Кількість пухнастих улюбленців у країні сягає майже 20 млн особин, тоді як дітей, за підрахунками демографів, близько 15,9 млн.

Цікаві факти про Японію

Держава

Японська імператорська династія – найстаріша у світі, їй понад 2500 років. Історія імператорського дому Японії не знає бунтів, повстань та громадянських воєн. Правлячий сьогодні імператор Нарухіто – прямий нащадок першого імператора Джімму, що заснував Японію ще у 711 році до нашої ери.

Цікаві факти про Японію

Історія

Японія – єдина країна, яка відчула на собі наслідки використання ядерної зброї. Мова йде про сумнозвісні міста Хіросіма і Нагасакі, які практично стерли з лиця Землі ядерними бомбами наприкінці Другої світової війни. Згідно зі своєю Конституцією, Японія не має права оголосити першою про початок війни. Це звучить дивно, але Японія не має законної армії, її функцію виконують Сили самооборони. Японія досі формально перебуває у стані війни з Росією, оскільки мирний договір після закінчення Другої світової між цими країнами так і не був підписаний. Японія, як і Корея, Таїланд та Ліберія, ніколи не була європейською колонією.

Цікаві факти про Японію

Робота

Японці – патологічні трудоголіки, а їхня працездатність вражає. Більшість населення працює тут не менше 12 годин на день 6 днів на тиждень. Довго відпочивати в Японії також не прийнято. 4 дні вихідних вважаються повноцінною відпусткою, а брати 3 тижні відпустки щороку не заведено. Лише у японській мові є термін «кароши», що означає «смерть від перевтоми». Піти з роботи вчасно, поки там залишається хоч один працівник, вважається поганим тоном. Слово керівника сприймається як істина в останній інстанції, а з колективом потрібно підтримувати теплі сімейні стосунки. Найчастіше японці працюють усе своє життя тільки в одній компанії, і навіть передають роботу у спадок.

Японське метро відоме своєю перевантаженістю та пунктуальністю. Лише в столиці країни близько 40 мільйонів людей щодня користуються метрополітеном. У години пік, коли всі бажаючі просто фізично не можуть поміститися у вагони, їм на допомогу приходять професійні штовхачі. Робота цих людей в білих рукавичках полягає в тому, щоб запхати побільше пасажирів у вагони.

Цікаві факти про Японію

Ставлення до іноземців

Найпростіший спосіб викликати повагу у японця – сказати хоча б кілька фраз їхньою мовою. Адже вони самі вважають, що вивчити її нереально. Попри свою ввічливість, японці ставляться до іноземців з осторогою і майже ніколи не кличуть гостей додому. Тож фразу “заходьте як-небудь” у більшості випадків варто інтерпретувати як жест ввічливості, аніж реальне запрошення.

Цікаві факти про Японію

Зовнішній вигляд японців

Одяг та манери японок часто ставлять у глухий кут європейців: носити ультра-міні тут не вважається непристойним, а ось декольте – вульгарно. Японки не засмагають, вважаючи білу шкіру ознакою краси і аристократизму. Практично всі японці невисокого зросту і худорлявої статури, однак попри зовнішню тендітність, вони сильні та витривалі.

Цікаві факти про Японію

Характер японців

Жителі Країни Вранішнього Сонця дуже сором’язливі. Тому пропозицію руки та серця тут часто завуальовують у фразу: «Ти будеш варити мені суп?» Якщо надійшла відмова, нав’язуватися і повторювати пропозицію не прийнято. Більшість весіль відбувається після сватання і за рекомендацією батьків. Японці наївні та вірять усьому, що скажуть. Вони не вміють сваритися і найобразливішими словами вважають “дурень” та “ідіот”, причому градус сварки передається мімікою та інтонацією, а не словами. Японською “дурень” звучить як “бака” (дослівно дурний чоловік), а іноземець – як “гайдзін” (дослівно – чужинець). “Бака-гайдзін” японською розмовною – це американець. Японці чесні і не візьмуть собі знайдений на вулиці гаманець. Поліціянти не беруть хабарів, а офіціанти – чайових. Вважається, що поки клієнт платить за послугу вказану ціну, він залишається з продавцем на рівних. Токіо вже давно вважається найбезпечнішим містом e світі. Тут батьки спокійно відпускають першокласників до школи на метро.

Цікаві факти про Японію

Японська їжа

Місцева кухня в Японії вважається еталоном здорового харчування. В основі японських страв – величезна кількість морепродуктів, локшини і рису.

 • Дивно, але японці – фанати свинини, головний секрет якої полягає у правильному приготуванні. Японці варять свинину годинами, поки звідти не випарується весь холестерин.
 • Також в Японії вирощують квадратні кавуни, оскільки так їх простіше пакувати і транспортувати.
 • В Японії дуже дорогі фрукти, тому їх зазвичай купують у подарунок.
 • Суші та роли в Японії вважаються таким же фастфудом, як у нас гамбургери та картопля – фрі.
 • В Японії сира конина, яку ще називають “басаші”, вважається делікатесом і подається e багатьох ресторанах.

Цікаві факти про Японію

Алкоголь

Японці погано переносять алкоголь і відразу червоніють після випитого. Однак культура споживання спиртного розвинена і його купують навіть в автоматах. Алкоголь тут заведено закушувати, тому в барах келихи зі спиртним подають разом з картопляним салатом або куркою, навіть якщо відвідувач це не замовляв.

Цікаві факти про Японію

Звичаї

В Японії легалізовані борделі, в будь-якому магазині є полички з порнографічними коміксами (хентай), а в одному з районів Токіо найвища концентрація барів для гомосексуалістів. Багато жінок в цій країні страждають від домагань чоловіків, тому навіть в метро для них є окремі жіночі вагони.

Цікаві факти про Японію

Освіта

 • Навчальний рік в японських школах починається з квітня і ділиться на триместри: квітень-липень, вересень-грудень, січень-березень. Літні канікули тривають всього місяць-півтора;
 • В Японії молодша, середня і старша школи знаходяться у різних будівлях, це окремі навчальні заклади. Причому навчальні класи там формуються щороку по-новому: всіх учнів з однієї паралелі розподіляють випадковим чином по групах. Така метода виховує в учнях вміння легко знаходити спільну мову з однолітками;
 • Японські школярі майже ніколи не прогулюють заняття. Відсоток відвідуваності шкіл в Японії наближений до 100%. Запізнення – також рідкісний випадок для японської школи. Професія вчителя високо цінується, а значить, і ставлення школярів відповідне.
 • Побачення в межах шкільної території заборонені. Це зроблено для того, щоб школярі були зосереджені на отриманні знань.
 • Вчителі в японських школах не ставлять позначки за домашню роботу, не оцінюють готовність школярів до уроку. Вони обводять правильно виконані завдання червоним кружечком, а решту залишають на майбутнє. Періодично японські школярі пишуть тести з усіх предметів, які оцінюються за 100-бальною шкалою.
 • Шкільні приміщення прибирають самі учні – прибиральниць тут немає.
 • Японський алфавіт складається з 2500 символів, і діти вчаться читати і писати на латиниці, класичній японській і японській версії китайської мови.

Цікаві факти про Японію: відео


SkyUp [CPS] UA

Поділись з друзями:
 • 1
  Share