Цікаві факти про Тихий океан

Цікаві факти про Тихий океан

Тихий океан по праву вважається найбільшим океаном нашої планети – його простори направду величезні. Однак, його назва дещо суперечить дійсності. Річ у тім, що штормів та ураганів над його водами народжується більше, ніж будь-якій іншій точці Землі. Ми підібрали 10 цікавих фактів про Тихий океан, які будуть цікаві дітям та дорослим.

Тихий океан вдесятеро більший за Росію

Тихий океан є найбільшим на Землі, за площею він у 10 разів перевищує Росію, у 20 разів – США і більш ніж у 1000 разів – Уругвай. А за обсягом води Тихий океан приблизно у 7565 разів більший, ніж озеро Байкал, найбільшу прісноводну водойму на Землі.

У Тихому океані існує лінія, де різниця в часі може становити 24 години

Мова йде про Міжнародну лінію зміни дати (по 180-му меридіану). Це умовна лінія, по обидва боки якої різниця у місцевому часу становить 24 години.

Тихий океан складає  понад 50% Світового

Світовим океаном називають усі водойми на Землі, окрім вічних льодів Антарктиди та снігових шапок високо в горах. В Антарктиді, до речі, обсяг льодів становить близько половини усього Тихого океану.

У акваторії Тихого океану знаходиться близько 25 тис. островів

Точно підрахувати досі ніхто не спромігся, бо це складний процес, особливо якщо вважати островом кожну скелю, яка стирчить над поверхнею води. Але в будь-якому випадку це більше, ніж число островів у всіх інших океанах, разом узятих.

Цікаві факти про Тихий океан

Різноманітність життя у водах Тихого океану досі дивує учених

Сьогодні відомо понад 100 тис. видів живих істот, що мешкають у Тихому океані: від планктону до ссавців. Однак і досі існують види, особливо ті, що живуть на великих глибинах, які своєю рідкісною появою ставлять дослідників у глухий кут. Одних лише риб лососевих порід у Тихому океані живе неймовірна кількість – близько 95% від світової популяції. А раків тут існує більше 1000 видів.

Тихий океан займає близько третини усієї Землі

На Тихий океан припадає 46% усієї водної поверхні нашої планети. Ширина між його берегами у найширшому місці досягає 19 800 км.

У Тихому океані існує сміттєва пляма розміром із Францію

Велика тихоокеанська сміттєва пляма – це гігантське скупчення сміття, площа якого, за деякими оцінками, досягає розмірів Франції. Усього на планеті вже сформувалося 5 величезних сміттєвих островів посеред океану. Вони утворилися через особливості океанічних течій, які приносять у ці райони пластик з усіх точок світу.

Цікаві факти про Тихий океан

Мореплавець Фернан Магеллан назвав океан Тихим через спокійну погоду протягом усієї подорожі

Мореплавець Фернан Магеллан, який перший здійснив навколосвітню подорож, назвав океан “Тихим”. Усе тому, що протягом усієї подорожі, яка тривала 3 місяці і 20 днів, йому дуже пощастило з погодою і на його шляху не трапилося жодного шторму. Назва прижилася і залишилися навіть після того, як з’ясувалося, що над Тихим океаном урагани вирують частіше, ніж над будь-де. Щоправда, спроби перейменувати океан на “Великий” все ж робили. Наприклад, у середині XVIII століття французький картограф Жан-Нікола Бюаш, надихнувшись масштабами океану, запропонував перейменувати його на “Великий”. Але, як відомо, в історії залишилася перша назва.

У Тихому океані відбувається до 90% усіх землетрусів нашої планети

Саме тут знаходиться стик тектонічних плит, який ще називають Тихоокеанським вогняним кільцем. Тут постійно з’являються десятки вулканів, а також трапляються руйнівні землетруси. Наслідками такої сейсмічної активності стають жахливі цунамі, швидкість яких може сягати 800 кілометрів на годину.  Всього ж у Тихому океані стається до 90% усіх землетрусів нашої планети.

На просторах Тихого океану можна було б розмістити усі держави світу

І місце ще б лишилося. Усе тому, що площа Тихого океану більша сумарної площі всієї земної суші, разом з Антарктидою та усіма островами, приблизно на 30 мільйонів квадратних кілометрів.

Цікаві факти про Тихий океан


SkyUp [CPS] UA

Поділись з друзями: