Цікаві факти про сучасну Індію

Цікаві факти про сучасну Індію

Антисанітарія, бруд, бідність – перше, що спадає на думку туристам, які хочуть відвідати Індію. І дарма. Індія – це багатовікова мудрість, величний океан, руїни древніх міст, східні прянощі та барвисті сарі. Країна, яка подарувала світові велику цивілізацію, цифри, аюрведу, шахи та бадмінтон. Ми зібрали для вас цікаві факти про Індію, які не залишать байдужими найвибагливіших мандрівників.

 1. Серед країн світу Індія посідає друге місце після США за кількістю носіїв англійської мови. В Індії англійською говорить близько 125 млн людей, що становить лише 10% населення країни. Однак кількість жителів, які розмовляють англійською постійно зростає.
 2. В Індії проживає найбільша кількість вегетаріанців у світі. Через релігійні або особисті міркування близько 40% індійців – вегетаріанці. В Індії найнижчий у світі показник споживання м’яса на душу населення.
 3. До тих пір поки діаманти не були знайдені в Бразилії у XVIII столітті, Індія займала перше місце у світі з видобутку та виробництва діамантів. Вперше її знайшли в алювіальних відкладеннях у районах Guntur і Krishna у дельті річки Крішна.
 4. 13 з 20 найбільш забруднених міст світу знаходяться в Індії. Якщо ви захочете подихати повітрям в Мумбаї протягом одного дня, то ефекти буде таким же, як від  викурювання 100 цигарок.
 5. Найбільша у світі сім’я живе в Індії: вона складається з чоловіка, 39 його дружин і 94 дітей.
 6. Близько 70% всіх спецій світу родом з Індії.
 7. У Індії проживає 14 млн рабів, ця найбільший показник серед всіх країн світу.
 8. Щоб заробити на Біг Мак, середній людині в Індії доведеться працювати майже 6 годин.
 9. Юдаїзм з’явився в Індії 2500 років тому. З тих пір місцеве населення ніколи не проявляло будь-яких ознак антисемітизму.
 10. Індійські домогосподарства володіють 11% золота світу. Це більше, ніж сумарні резерви США, МВФ, Швейцарії та Німеччини.
 11. 74% молодих індійців вважають кращою альтернативою традиційному шлюбу – шлюб за домовленістю. Можливо тому лише 1 з 100 шлюбів в Індії закінчується розлученням. Це один з найнижчих показників у світі.
 12. Жителі Північного Сентінельского острова (North Sentinel Island) в Індії – одні з останніх людей, на чиє життя зовсім не вплинула сучасна цивілізація.

Поділись з друзями: