Цікаві факти про стародавню Індію

Цікаві факти про стародавню Індію

З прадавніх віків у Стародавній Індії існувала могутня культура, а розрізнені держави на її території процвітали. І навіть після їх об’єднання в єдину країну ця культура збереглася, та дійшла до наших днів. І зараз історію Стародавньої Індії вивчають численні вчені, причому навіть в наші дні вони регулярно дізнаються нові цікаві факти про Індію, покриті пилом століть.

Факт 1. У минулому на території Стародавньої Індії існувало безліч держав, які виникали, розквітали, приходили в занепад і зникали. Вчені пов’язують це з тим, що виникали багато з них в дельті Гангу, найбільшої дельти у світі. Подібні умови з родючими землями та величезним біорізноманіттям здатні були підтримувати високу щільність населення навіть в умовах примітивних технологій.

Факт 2. Приблизно 1500 років тому в цих краях припинила своє існування ведична цивілізація, найстаріша з усіх на території Стародавньої Індії, про яку збереглася велика кількість інформації. Час виникнення цієї древньої цивілізації невідомий, різні вчені називають терміни від I до VII тисячоліття до нашої ери. Але сучасна індійська культура та індуїзм беруть своє коріння саме з ведійської цивілізації.

Факт 3. Сьогодні більшість місцевих жителів сповідують індуїзм, хоча існує чимало послідовників інших релігій. Однак в минулому, Стародавня Індія пройшла через інші періоди, коли переважна більшість населення сповідували буддизм та іслам.

Факт 4. Культура Стародавньої Індії була частково знищена європейцями, які з початку XVI століття почали завоювання території країни. Відкрив індійські землі для Європи знаменитий мореплавець Васко да Гама. Втім, славився він не лише своїми географічними відкриттями, а й неймовірною жорстокістю.

Факт 5. Найімовірніше, саме в Індії одомашнили рис. Сьогодні це одна з найпопулярніших зернових культурних рослин у світі, невід’ємна частка кухні багатьох народів. Історики вважають, що вирощувати його почали саме на території Стародавньої Індії приблизно у VII тисячолітті до н. е.

Факт 6. Аюрведа, система традиційної індійської медицини,  одна з найдавніших. Вона зародилася, за різними оцінками, від 2000 до 2500 років тому, і існує до сьогодні, майже не змінившись за весь цей час. Щоправда, немає жодного документально підтвердженого свідоцтва ефективності аюрведичного лікування.

Факт 7. Цивілізація в королівствах Стародавньої Індії була дійсно розвинена. Місцевим жителям були відомі секрети виготовлення скла, вони винайшли каналізацію та поняття приватної власності, навчилися робити з тростини цукор і визначили значення числа Пі. Але багато хто з цих знань з часом були втрачені, а через сотні років відкриті заново.

Факт 8. Відомо, що література тут була розвинена тисячі років тому. Найстарішим давньоіндійським літературним творам, існування яких стовідсотково підтверджено, уже близько 4000 років! Для порівняння, вік Варанасі, найдавнішого міста Індії, оцінюється в 3000-5000 років.

Факт 9. Сучасна Індія – строката, багатонаціональна і мультикультурна країна, але в далекому минулому домінуючою мовою в ній був санскрит. Це мова зі складним синтаксисом та граматикою, і саме вона стала основою для багатьох сотень інших мов, більш сучасних. Сьогодні санскрит є однією з 22 офіційних мов у цій країні, хоча при останньому переписі лише близько 15 000 осіб назвали її рідною.

Факт 10. У Стародавній Індії ніколи не було рабства, на відміну від більшості культур тієї епохи. Щоправда, його не було лише у “класичному”, європейському розумінні цього слова. На практиці ж. представники нижчих каст мало чим відрізнялися від невільників.

Поділись з друзями: