Цікаві факти про Сонце

Цікаві факти про Сонце

Для більшості з нас знання про Сонце обмежуються тим фактом, що це не планета, як можна було б подумати, а зірка. Однак це не єдина цікавинка про небесне світило і сьогодні ми спробуємо розповісти про більшість з них.

Єдина зірка Сонячної системи. Сонце – не просто зірка, а єдина зірка Сонячної системи. Воно складається здебільшого з водню і гелію, незначна частина припадає на частку заліза, нікелю, кисню, азоту, кремнію, сірки, магнію, вуглецю, неону, кальцію та хрому. Маса Сонця в 333 тисячі разів більша за масу Землі й становить 99,87% від сумарної маси всієї Сонячної системи. Середня відстань від Сонця до Землі становить 149,6 мільйона кілометрів.

Сонячне проміння має антисептичні властивості.  Ультрафіолетове випромінювання Сонця має антисептичні властивості, які дозволяють використовувати його для дезінфекції води та інших предметів. Усього на Землю потрапляє лише 40% сонячного випромінювання, решта 60% – відбивається та повертається у космос.

Загадкова аналема. Якщо фотографувати Сонце в один і той же час з одного і того ж ракурсу протягом року, його розташування на небосхилі завжди буде різним. Шлях, який проходить Сонце протягом року, має форму вісімки. Це явище називається аналемою. Найвище положення сонця на цьому шляху відповідає літньому сонцестоянню, найнижче – зимовому. Положення в середині «вісімки» Сонце займає двічі на рік – всередині квітня та в кінці серпня.

Сонце – білого кольору. Хоча із Землі воно здається нам жовтим, з космосу воно виглядає саме білим, як і більшість інших зірок у Всесвіті. Жовтим воно сприймається тому, що його промені заломлюються, проходячи крізь земну атмосферу. До речі, саме атмосфера разом з магнітосферою захищає нас від смертельно небезпечної радіації, яку Сонце випромінює у простір.

Цікаві факти про Сонце

До Сонця за 8 хвилин. Якби ми могли подорожувати у космічному просторі зі швидкістю 99,9% від швидкості світла, то нам би знадобилося 8 хвилин і 20 секунд, щоб дістатися до Сонця.

Структура Сонця – шарувата. Хоча Сонце і виглядає як вогняна куля, але насправді його структура поділена на шари. Температура у центрі сонячного ядра сягає понад 14 мільйонів ° C. Ядро – єдине місце на Сонце, в якому енергія і тепло походять від термоядерної реакції, інша частина зірки нагріта цією енергією. Поверхня сонця, фотосфера – частина, яку ми бачимо, досягає температури 5500 ° C.

Іноді на Сонці трапляються спалахи. Під час цих спалахів в простір виділяється величезна кількість енергії – до 160 мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті. Для розуміння: при поточному рівні споживання електрики на Землі енергії спалаху вистачило б приблизно на 1 млн років. В результаті спалахів в простір випромінюється смертельно небезпечна радіація в гігантських кількостях, а на Землі навіть виходять з ладу електроприлади. З 1 на 2 вересня 1859 року сталася найбільша за всю історію геомагнітна буря, викликана спалахом на Сонці. Під час бурі перестали працювати телеграфні системи по всій Європі та Північній Америці, а північні сяйва спостерігалися по всьому світу, навіть над Карибами.

Цікаві факти про Сонце

Вік сонця близько 4,5 мільярда років. За допомогою комп’ютерних моделей зоряної еволюції вчені зробили висновок, що приблизний вік Сонця становить 4,5 мільярда років. Вважається, що зірка такої маси, як Сонце, повинна існувати близько 10 мільярдів років. Тобто зараз Сонце знаходиться приблизно посередині свого життєвого циклу до перетворення на червоного гіганта.

Колір шкіри залежить від Сонця. Колір шкіри людини в різних країнах нашої планети залежить від кута, під яким Сонце стоїть над горизонтом в середині дня. Це пов’язано з тим, що кут Сонця впливає на пристосування організму до зовнішніх умов у процесі еволюції.

Сонце знищить Землю. І статися це може приблизно через 3,5 мільярда років, коли яскравість Сонця зросте на 40%. Ця катастрофа призведе до повного зникнення води з поверхні нашої планети й остаточно знищить усі форми життя на Землі. Природні умови тоді будуть схожими на ті, які існують на Венері сьогодні.

Коли Сонце почне вмирати. Коли Сонце почне вмирати, воно виросте до таких розмірів, що поглине Меркурій, Венеру і, ймовірно, Землю. Приблизно до віку понад 12 мільярдів років ядро ​​Сонця розігріється настільки, що запустить процес горіння водню в оточуючій його оболонці. Це спричинить бурхливе розширення зовнішніх оболонок світила. У цій фазі радіус Сонця збільшиться у 256 разів у порівнянні з нинішнім.

Визнання католицької церкви. Тільки через 359 років після того, як католицька церква змусила Галілея відректися від теорії про те, що Земля рухається навколо Сонця, вона заявила, що була неправа. Це сталося лише у 1992 році. 31 жовтня 1992 Папа Іоанн Павло II офіційно визнав, що Земля не є нерухомим тілом і дійсно обертається навколо Сонця, а інквізиція в 1633 році зробила помилку, силою змусивши Галілея відректися від теорії Коперника. Таким чином, в процесі реабілітації Галілея, який тягнувся з 1979 року, була поставлена ​​крапка.

Поділись з друзями: