Цікаві факти про Південну Америку

Цікаві факти про Південну Америку

Південна Америка – один з найбільших континентів на Землі, який щороку приваблює безліч туристів. Не в останню чергу це відбувається завдяки дивовижним пам’яткам культури та неймовірним пейзажам. Південна Америка – батьківщина багатьох рослин і тварин, які зараз поширені по всьому світу. Колись ці території були населені численними індіанськими племенами, але згодом європейські колонізатори легко зруйнували цю самобутню культуру, спробувавши переробити її на свій лад. Ми знайшли 10 цікавих фактів про Південну Америку, які дозволять краще зрозуміти цей таємничий материк.

Частина Південної Америки лежить у Північній півкулі

Цікаві факти про Південну Америку

Попри свою назву, частина Південної Америки лежить у Північній півкулі Землі. При цьому її часто плутають з Латинською, що не зовсім правильно. Під “Латинською Америкою” розуміють і Центральну, і більшу частину Південної, однак це скоріше етнокультурне поняття, а не географічне. Сам тому деякі південноамериканські країни до неї не належать. Щодо розмірів континенту, то за площею він ненабагато більше Росії.

Південна Америка – батьківщина усього “най-най”

Цікаві факти про Південну Америку

Тут знаходиться найсухіша пустеля світу – Атакама (Чилі), в якій вже близько 400 років не було нормальних дощів. Найвологіший населений пункт у світі, колумбійське місто Буенавентура, теж розташовується у Південній Америці. Як і найбільш високогірна столиця світу, болівійський Ла-Пас. У Південній Америці протікає найповноводніша річка світу Амазонка, захоплює своєю величчю найвищий водоспад Анхель,  а також здіймається до небес Охос-дель-Саладо – найвищий у світі вулкан. Всі знають про Великий каньйон в США, але не всім відомо, що у Південній Америці є каньйон Колка, який удвічі глибший. А в озері Тітікака, найбільш високогірному з судноплавних озер світу, водяться океанські риби. Як вони сюди потрапили? Загадка, відповіді на яку немає. А в Болівії знаходиться солончак Уюні, висохла соляна пустеля. Коли в сезон дощів вона покривається шаром води, це перетворює її на найбільше дзеркало у світі. На доданок у Південній Америці водяться найменші у світі мавпи, найбільші змії, найбільші жуки,  найотруйніші жаби та найнебезпечніші риби – піраньї та електричні вугри. Через останніх, до речі, купатися у місцевих річках та озерах не варто – це просто небезпечно.

У Південній Америці й досі живуть первісні племена

Цікаві факти про Південну Америку

В нетрях південноамериканських джунглів й досі живуть первісні племена, які ведуть той же спосіб життя, що і тисячоліття  тому. Їх існування – не секрет, однак місцезнаходження ретельно приховується, щоб уберегти ці культури від контакту з сучасною цивілізацією.

Південна Америка – “грозовий” континент

Цікаві факти про Південну Америку

Над Південною Америкою гроз гримить більше, ніж будь-де у світі. Особливо часто вони вирують над місцем, де річка Кататумбо впадає в озеро Маракайбо. Вчені й досі не можуть пояснити цю аномалію – гроз тут стільки, що в середньому на кожен квадратний кілометр території припадає близько 250 ударів блискавок щороку.

У Бразилії було більше рабів, ніж у США

Цікаві факти про Південну Америку

Дуже багато людей тут є нащадками колонізаторів, які  прибували в ці краї після мандрівки Христофора Колумба. Однак є й ті, насамперед це стосується бразильців, які ведуть свій рід від нащадків африканців, яких рабовласники колись завозили сюди для робіт на плантаціях. Вважається, що за часів работоргівлі з Африки до Бразилії перевезли близько 4 млн рабів, а це приблизно 45% усіх рабів, завезених в обидві Америки. Цей факт спростовує твердження, що у США було найбільше рабів.

У Бразилії носіїв португальської більше, ніж у самій Португалії

Цікаві факти про Південну Америку

Близько третини усіх південноамериканців молодші 15 років, а за середнім віком населення Південна Америка програє лише Африці.  Переважна більшість населення Південної Америки розмовляє іспанською мовою, хоча тут поширені безліч діалектів. Парагвайці, наприклад, часто говорять на гуарані краще, ніж на іспанською, а в Бразилії носіїв португальського більше, ніж у самій Португалії.

Південна Америка – один з найбільш криміногенних регіонів світу

Цікаві факти про Південну Америку

У Південній Америці немає безпечних міст. На жаль, криміногенна ситуація тут доволі напружена, особливо у великих населених пунктах. Найнебезпечнішими південноамериканськими містами вважаються Богота (Колумбія) та Сан-Паулу (Бразилія). Хоча деякі центральноамериканські держави, на кшталт Нікарагуа, Гватемали та Гондурасу, ще небезпечніші.

Венесуелу назвали на честь Венеції

Цікаві факти про Південну Америку

Південноамериканську країну Венесуелу назвали на честь європейського міста Венеція. Флорентійський мандрівник Амеріго Веспуччі, вивчивши принцип містобудування Венесуели (систему каналів, будинки на воді), знайшов схожість із Венецією. Звідси і пішла назва цілої країни у Південній Америці.

Найвідоміший природний маяк

Цікаві факти про Південну Америку

Біля берегів Південної Америки знаходиться відомий морякам усього світу природний маяк Ісалько. Насправді, це 2-кілометровий вулкан, який кожні 8 хвилин викидає магму та помітний здалеку, завдяки 300-метровому стовпу диму. У такому “режимі” вулкан працює близько 200 років, тож його надійність перевірена часом.

Південну Америку називають “пташиним” континентом

Цікаві факти про Південну Америку

На території Південної Америки живе понад 3 тис. видів пернатих. До прикладу, кондора можна зустріти  високо в Андах, а відомого папугу ара у тропічному лісі Амазонки. Еквадор є домівкою приблизно для 18% видів птахів нашої планети. У цій маленькій країні можна знайти більше різновидів птахів на квадратний кілометр, ніж у будь-якій іншій країні.


SkyUp [CPS] UA

Поділись з друзями: