Цікаві факти про Німеччину

Цікаві факти про Німеччину

Німеччина – країна із довгою та багатою історією, країна, де чітко дотримуються правил, але водночас люблять повеселитися та випити пива. Вона дуже різноманітна: у НІмеччині схід країни істотно відрізняється від заходу, а північне узбережжя від гірської Баварії. Німеччині є чим дивувати навіть тих, хто тут побував і багато знає про неї. Тож пропонуємо вам топ найцікавіших фактів про Німеччину.

Географічні факти про Німеччину

Цікаві факти про Німеччину

У жодної іншої європейської країни немає більшої кількості сусідів. На півночі Німеччина має доступ до Балтійського і Північного морів. На півдні вона обмежена Альпами. Найвища точка Німеччини – гора Цугшпітце висотою 2962 м – знаходиться у Баварії. Найнижча точка країни розташована на висоті 3,54 метра нижче рівня моря на території комуни Нойендорф-Заксенбанде в землі Шлезвіг-Гольштейн.

Займаючи територію площею 357 340 квадратних кілометрів, Німеччина є четвертою за розмірами країною Європейського союзу (ЄС) після Франції, Іспанії та Швеції.

Майже третина площі Німеччини вкрита лісами. Понад 2% території займають озера, річки та інші водойми. Найдовша річка Німеччини – Рейн. На південному заході вона утворює кордон між Німеччиною та Францією, далі на північ по її берегах розташовані міста Бонн, Кельн і Дюссельдорф. Ельба, друга по довжині водна артерія, з’єднує Дрезден, Магдебург і Гамбург та впадає у Північне море.

Історичні факти про Німеччину

Цікаві факти про Німеччину

Завдяки німцям у світі з’явилися книга і велосипед, автомобіль та дирижабль, контактні лінзи та MP3. Навіть дитячі садочки придумав німець. «Батьком» дитсадків був син німецького священника Фрідріх Фребель. У 1840 році у місті Бад-Бланкенбург (Тюрінгія) він створив «ігрову та робочу установу», пізніше Фребель перейменував його в «дитячий садок». Німецький педагог пояснив таку назву тим, що діти тендітні та ніжні, як рослини, а вчитель повинен бути хорошим садівником, щоб ці рослини виросли достойними. До речі, спочатку вихователів так і називали «садівниками».

Перший заклад фаст-фуду з’явився саме у Німеччині у 1146 році. Це була Wurstkuchl (Ковбасна кухня) в Регенсбурзі. Заклад працює і сьогодні, там можна скуштувати декілька видів ковбасок. Цікаво, що в Німеччині налічується понад 1000 сортів різних ковбас, ковбасок та сосисок.

У Німеччині не лише винайшли друкарський верстат та надрукували першу книгу, а й створили перший засім масової інформації – саме тут придумали журнали. Гамбурзьке видання «Erbauliche Monaths Unterredungen» стало першим регулярним друкованим журналом, а його перший номер вийшов у 1663 році.

Цікаві факти про сучасну Німеччину

Цікаві факти про Німеччину

Якщо у більшості країн людина, яка втікла з в’язниці, отримує ще більший термін, то в Німеччині втікачів ніяк не карають. Ще в позаминулому столітті прагнення до свободи тут визнали одним з найголовніших інстинктів людини.

Перші спогади про пиво на нинішній території Німеччини датуються VIII століттям. Сьогодні тут варять понад 1500 сортів цього напою. Цікаво, що в Баварії, на батьківщині найвідомішого у світі пивного фестивалю Октоберфест, пінний напій офіційно вважається їжею. У Німеччині навіть діє Reinheitsgebot (закон про чистоту пива), який був прийнятий ще у 1516 році. Згідно з ним, для приготування пива можна використовувати лише 3 інгредієнти: воду, ячмінь (солод) та хміль.

Сьогодні лейбл «зроблено в Німеччині» займає перше місце у рейтингу економічного іміджу країн світу. На другому місці – швейцарська якість, на третьому –  лейбл «зроблено в ЄС».

Німці розмовляють на більш ніж 30 варіаціях німецької мови. Через таку кількість діалектів навіть німці з різних частин країни можуть погано розуміти один одного.

Досвідчені туристи часто дивуються нешироким вулицям старих міст Італії, однак найвужча вуличка знаходиться не в Венеції або Римі, а в Німеччині – в Ройтлінгені. Ширина проходу тут становить 31 сантиметр. За це вуличку навіть внесли до Книги рекордів Гіннесса.

Датою «винаходу» гамбургера вважається 27 липня 1900 року, і придумав це відоме, але нехитре блюдо виходець з Німеччини Луї Лессінг. Зробив він це в Америці, а саме в містечку Нью-Хейвен, але свою назву одна з найвідоміших страв фаст-фуду отримала від німецького міста Гамбург. Пан Лессінг хотів подавати традиційний німецький біфштекс та овочі разом, а, головне, швидко.

Німеччина відома не лише своїми якісними автомобілями, а й хорошими дорогами. Чимало ділянок автобанів у країні зовсім не мають швидкісних обмежень,  а на 65% німецьких доріг можна їздити з будь-якою швидкістю.

Поділись з друзями: