Цікаві факти про Індію

Цікаві факти про Індію

Індія – одна з найдавніших країн на планеті. Історія і культура Індії сягають корінням у настільки глибоке минуле, що навіть професійні вчені, культурологи та історики й до сьогодні не можуть до кінця в них розібратися. Щоправда, реальна картина не настільки оптимістична. Індія – це перенаселена, бідна і доволі забруднена країна, яка зовсім не нагадує те чудове місце, яке зазвичай показують у фільмах.

Географічні факти про Індію

Цікаві факти про Індію

 1. В Індії, як і в Китаї, існують усі кліматичні пояси: від екваторіального до арктичного.
 2. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найвологіше місце на Землі знаходиться в Індії. У селі Маусінрам, розташованому в штаті Мегхалая, в середньому випадає 11 870 мм опадів. Якби 38-метрова статуя Ісуса Христа з Ріо-де-Жанейро знаходилася б тут, то була б по коліно у воді.
 3. Абсолютний перепад висоти в Індії – 8500 метрів: від рівня моря до вершини Канченджангі.
 4. На крайній півночі Індії, у містечку Драс, зареєстрували рекордно низьку температуру в -57 градусів. Індуси вважають Драс найхолоднішим місцем світу після Якутії.
 5. Попри те, що протяжність Індії з півночі на південь 3220 км, у країні всього один часовий пояс.

Природа, населення та звичаї

Цікаві факти про Індію

 1. Індія володіє дивовижною різноманітністю тварин та рослин. При цьому близько 33% різновидів рослин, які ростуть в індійських лісах, не зустрічаються більше ніде на планеті.
 2. Мало хто знає, що в річці Ганг водяться акули. Причому цей різновид прісноводних акул – вкрай небезпечний.
 3. Індія займає сьоме місце у світі за площею (3 287 590 км²) і друге за чисельністю населення (1,3 млрд чол.). Згідно з прогнозами, до 2050 року Індія буде найбільш густонаселеною країною світу. Кількість жителів на той час може скласти 1,6 млрд осіб, що майже дорівнюватиме населенню США та Китаю разом узятих.
 4. Індійський прапор складається з трьох горизонтальних смуг, кольори яких мають символічне значення. Помаранчевий – це мужність та жертовність, білий – правда і мир, а зелений – віра і родючість.
 5. Державні мови Індії – хінді та англійська. Але уряд країни також визнає 17 інших мов (ассамську, бенгальську, гуджаратську, непальську, маніпурі, конкані, каннаду, кашмірську, малаялам, маратхі, орію, панджабі, санскрит, синдхи, тамільську, телугу та урду). Всього ж в Індії розмовляють на 447 різних мовах і 2 тис. діалектів.
 6. В Індії представлені усі великі релігії світу. До того ж це батьківщина індуїзму, буддизму, джайнізму та сикхізму.
 7. Понад мільйон індійців – мільйонери, але більшість громадян країни живуть менш ніж на $ 2 в день. За статистикою, 35% населення Індії живе за межею бідності.
 8. Корова – священна тварина в Індії. Вона також вважається однією з семи матерів людства, тому що дає молоко, як і жінки.
 9. В Індії білий вважається траурним кольором. Вдови часто носять білий одяг, на відміну від заміжніх або самотніх жінок, які вважають за краще яскраві вбрання.
 10. В Індії проживає найбільша сім’я в світі. У чоловіка на ім’я Зіон Чан 39 дружин, 94 дитини та 33 онуки. Всі вони живуть разом в будинку зі 100 кімнатами.
 11. В Індії існує релігійне свято, яке відзначають лише раз на 12 років. Востаннє Кумбха Мела проходила 14 січня 2013 року. У цей день поклонитися індуїстським святиням у місті Аллахабаде прийшло 100 млн чоловік – рекордне за величиною мирне зібрання в історії!

Цікаві факти про сучасну Індію

Цікаві факти про Індію

 1. Індія має один з найвищих у світі показників абортів. У 2012 році їх число досягло 7 млн ​​- це як населення Йорданії або Болгарії. При цьому 2/3 абортів відбувається в нелегальних медичних установах в антисанітарних умовах.
 2. Індія має найбільшу поштову мережу у світі: в країні налічується близько 150 тис. відділень. Попри це, звичайний лист тут буде йти два тижні, навіть якщо до пункту призначення всього 50 км. А у 2011-му році на озері Дав в центрі міста Шрінагар була відкрита плаваюча пошта.
 3. Індія – найбільший у світі виробник бобів, таких як квасоля і нут. А також лідер з експорту бананів (Бразилія – ​​друга).
 4. Індійська кіноіндустрія – одна з найбільших у світі. Щороку тут  випускають близько 1100 фільмів  що вдвічі більше, ніж у США.
 5. У Лондоні більше індійських ресторанів, ніж в Мумбаї або Делі. У Великобританії також знаходиться найбільший індійський ресторан у світі: The Aakash може вмістити до 750 відвідувачів одночасно.

Цікаві факти про стародавню Індію

Цікаві факти про Індію

 1. Першу бавовняну тканину виробили в Індії приблизно у 2500 році до н.е. Одяг з неї носили ще римські імператори, називаючи бавовну «зітканою вітрами».
 2. Перший президент Індії отримував лише половину своєї зарплатні. Раджендра Прасад стверджував, що цього йому досить. А до кінця свого 12-річного терміну (правив країною з 1950 по 1962 рік) президент отримував тільки 25% окладу, який на той момент складав 10 000 рупій.
 3. Індійське місто Варанасі називали «стародавнім» ще у 500 році до н.е., коли його відвідав Будда. Сьогодні Варанасі вважається найдавнішим містом світу.
 4. Алгебра, тригонометрія і математичний аналіз прийшли з Індії.
 5. У стародавній Індії була поширена анестезія.
 6. У 700 році до н.е. в Індії був відкритий перший у світі університет.
 7. Понад 6000 років тому стародавні індійці винайшли навігацію.
Поділись з друзями: