Цікаві факти про Францію

Цікаві факти про Францію

Франція у багатьох асоціюється з високою модою, свободою, парфумами, французьким поцілунком, вином, сиром та вишуканою кухнею. Франція – батьківщина велосипеда, кінематографа, шансону та шрифту Брайля. Це – найбільша держава Євросоюзу, населення якої понад 67 млн ​​чоловік. А ще Франція – найбільш відвідувана країна світу. Чим ще знаменита Франція? Що робить її неповторною? Про це – наші факти.

1. Франція – найбільша країна Західної Європи. Її площа становить 551 тис. км2. Це майже п’ята частина усієї території Європейського Союзу. За шестигранну форму Францію часом називають hexagon (шестикутник). Чверть території країни вкрита лісом. З європейських країн лише у Швеції та Фінляндії лісів більше, ніж у Франції.

2. Можливо, не всі знають, що головний державний символ свободи, рівності та братерства – Маріанна (Marianne) – з’явився в результаті проголошення першої Французької республіки у 1792 році. Спершу у Маріанни не було реальних прототипів. Але у кінці 1960-х скульптор Ален Аслан наділив символ рисами реальної жінки: актриси Бріджит Бардо. Серед тих, кого французи обирали з легкої руки Аслана на роль Маріанни, – Мірей Матьє, Катрін Деньов, Софі Марсо, Летиція Каста.

3. Девіз Франції Liberté, égalitié, fraternité («Свобода, рівність, братерство») був сформульований за часів Революції 1789-1799 років. Він записаний у Конституції 1946 і 1958 рр. Поряд з Маріанною його можна побачити на монетах, поштових марках і державних логотипах.

4. Світовий кінематограф (cinématographe) зобов’язаний своїм народженням французам – братам Люм’єр. Луї та Огюст Люм’єр поклали початок новому виду мистецтва 28 грудня 1895 року. Саме тоді в Парижі відбувся перший публічний кіносеанс. Свої 10 фільмів тривалістю по 50 хвилин вони показували в Salon Indien du Grand Café. Цікаво, що кінематограф Люм’єри називали «винаходом без майбутнього». Як виявилося, вони дуже помилялися.

5. Завдяки французам світ отримав велосипед з педалями. Винахідником екологічного транспортного засобу став коваль П’єр Мішо, який поставляв деталі для вагонеток. Він сконструював свій велосипед на початку 1860-х років.

Цікаві факти про Францію

6. Суто французький винахід – камуфляж. Його вперше використовували солдати французької армії у 1915 році, під час Першої світової війни. Слово camouflage походить від французького дієслова «загримуватися». Зброя і транспортні засоби розписували художники, яких називали camofleurs.

7. У Французьких Альпах знаходиться найвища гірська вершина Європи – Монблан. Її висота – 4 810 м. Підйом на гору займає 10-12 годин. Втім, вершини можна досягти і за 20 хвилин, скориставшись найвищою у Європі канатною дорогою.

8. Найбільш відвідуваний на Землі музей – теж французький. Це – Лувр. У 2018 році там побувала рекордна кількість відвідувачів – 10,2 млн. До прикладу, стільки ж людей живе у Швеції.

9. Франція пишається тим, що однією з перших запровадила високошвидкісні залізничні технології. У 1981 році країна запустила мережу надшвидких електропоїздів TGV. Їх швидкість на той момент була революційною: 320 км / год.

10. Один з головних архітектурних об’єктів Парижа – 300-метрова Ейфелева вежа – у 2016 році визнана найголовнішою пам’яткою архітектури, на тлі якої роблять селфі. Вежу збудували у 1889 році як тимчасову споруду, яка служила вхідною аркою Всесвітньої виставки.

Цікаві факти про Францію

11. Франція знаменита своїми винами. Причому вона виробляє не лише найдорожчі вина, а й високоякісні ординарні. У 2018 році дохід країни від винного експорту склав 18 млрд.

12. Французька гастрономія внесена ЮНЕСКО до списку «нематеріальної культурної спадщини людства». Експерти назвали французьку гастрономію «важливим соціальним звичаєм, призначеним для святкування найважливіших моментів в житті окремих людей і груп».

13. Найбільшу у світі велогонку – Тур де Франс (Tour de France) – проводять вже понад 100 років. Починаючи з 1 липня 1903 року, велосипедисти щорічно проїжджають 3 200 км протягом 23 днів.

14. Франція виробляє 1200 різних сортів сиру обсягом майже 1 млрд тонн на рік. Французька прислів’я говорить: «На кожен день року – свій сир».

15. Нотр-Дам-де-Парі, Собор Паризької Богоматері, постраждав від пожежі у квітні 2019-го року. У XII столітті, щоб його побудувати, вирубали 52 акри лісу. Сьогодні, щоб відродити собор, знадобиться значно більше, ніж 100 млн євро, виділених на реконструкцію даху, шпиля і каркаса.

Цікаві факти про Францію

16. Французи винайшли жіночі панчохи. І це – одне з ключових винаходів ХХ століття, за яке Франції вдячна кожна мешканка планети. Перше у світі волокно для панчіх створив у 1938 році француз із прізвищем Дюпон. Саме завдяки йому вже у 1940 році нейлонові панчохи завоювали Сполучені Штати.

17. Найдовший роман у світі – «У пошуках втраченого часу» (A la recherche du temps perdu) – написав француз Марсель Пруст. 13-томний шедевр на 3000 сторінках був вперше опублікований у 1913 році.

18. Французи придумали свої знамениті парфуми у XVII в. Кажуть, цей винахід став відповіддю на моду носити шкіряні рукавички. Мовляв, запах парфумів ефективно нейтралізував запах шкіри. Однак справжню популярність парфуми здобули у XIX столітті. Тоді ними стали ароматизувати усі деталі туалету.

19. Французи винайшли повітряну кулю. У кінці XVIII століття брати Монгольф’є вперше підняли у повітря тепловий аеростат.

20. Франція славиться найдорожчими грибами у світі – трюфелями. Це – єдиний у світі товар, на який не існує фіксованої ціни. Кілограм неочищеного трюфеля коштує в середньому близько 600 євро.

Поділись з друзями: