Цікаві факти про Австралію

Цікаві факти про Австралію

Образ Австралії у багатьох асоціюється з кенгуру, крокодилами та палючим сонцем, або ж авантюрними історіями персонажів з фільмів, які борються з хижаками. Однак, існує ще безліч фактів про Австралію, про які ми не знаємо: мова йде про хижих коал, тисячі біженців, ядерні випробування, легалізація евтаназії та багато інших.

Природа Австралії

Відомо, що в Австралії водяться чимало отруйних павуків та змій. А ще є крокодили, акули і, навіть, отруйний кущ гімпі-гімпі, який в сотні разів пекучіший за звичайну кропиву. Однак природі цього виявилося замало і вона створила в Австралії “падаючих ведмедів” (drop bears). Це сумчасті хижаки, дуже схожі на коал, однак на відміну від своїх травоїдних родичів, набагато небезпечніші. Вони більші за розмірами, мають гострі ікла й пазурі, а нападають на своїх жертв, падаючи з дерев, за що й отримали свою назву. Однак в народі найчастіше жартують з приводу існування цих підступних вбивць. Деякі навіть вважають, що це страшилки, навмисне придумані для залякування довірливих туристів. Так це чи ні, але відправляючись у дику місцевість Австралії, варто бути обережним.

Цікаві факти про Австралію

Чимало біженців

За статистикою Австралія –  одна з найзаможніших країн світу. Тому не дивно, що чимало людей прагнуть за будь-яку ціну потрапити на Зелений континент. Так,  у 2012 році близько 15 тисяч людей шукали притулок саме в Австралії. Цих людей не можна назвати нелегальними іммігрантами, адже вони потрапили до країни без документів з метою отримати статус біженця. Це цілком легальне прагнення в рамках австралійських та міжнародних законів. 90% біженців потрапляє в Австралію відкрито, просто прилетівши на літаку. Решта 10% долають небезпечний шлях з Індонезії по воді, на непристосованих для таких подорожей човнах, які дуже часто тонуть. Ті з 10%, хто все ж дістається мети попри усі перешкоди, потрапляють до в’язниці, де з ними поводяться не найкращим чином.

Цікаві факти про Австралію

Найдовший паркан у світі

В Австралії живе понад 75 мільйонів овець, які здебільшого зосереджені на південному сході країни і яких тримають для вовни та м’яса. Експорт вовни – важлива стаття доходів для держави, однак проблема полягає в тому, що дикі собаки дінго, яких у цьому регіоні теж чимало, полюють на овець, вважаючи їх легкою здобиччю. Щоб запобігти цим нападам, австралійці почали будувати огорожі. Велике будівництво розпочалось у 1880-му році, а у 1946-му в Австралії прийняли закон, згідно з яким всі паркани стали величезною барикадою. Відтоді, коли будувалися нові огорожі, вони приєднувалися до старих і разом тяглися вздовж усієї Південної Австралії. Однак навіть паркани не можуть почувати себе у безпеці! Усе через диких верблюдів, які зносять будь-яку огорожу, не підключену до електрики.

Цікаві факти про Австралію

Страви з кенгуру

Крім безлічі диких собак, в Австралії мешкають чимало кенгуру, м’ясо яких австралійці вживають в їжу. М’ясо кенгуру низькокалорійне. Воно стає дуже жорстким, якщо його пересмажити, і дуже смачним, якщо готувати його правильно. Довгий час про це не знали, бо австралійці не хизувалися цим. Саме тому австралійська музика, мистецтво і кухня не привертали увагу європейців. Однак з часом ситуація змінилася і виявилося, що Австралія — єдина країна у світі, яка вживає в їжу свій національний символ.

Цікаві факти про Австралію

Легалізація евтаназії

В багатьох країнах евтаназія, припинення життя людини у швидкий та безболісній спосіб, знаходиться поза законом, і Австралія – не виняток.
Однак права людини тут чітко не прописані, тому і виконуються вони не завжди. У випадку з евтаназією це проявляється найчастіше. Тут навпаки строго діють закони щодо запобігання суїцидів. І це при тому, що згідно з опитуванням, багато хто виступає на боці тих, хто добровільно хоче припинити свої страждання (мова йде лише про смертельно хворих людей). У 1990-му році у Північній Австралії евтаназію легалізували, однак незабаром цей закон був скасований.

Цікаві факти про Австралію

Історична битва за незалежність та “Ромовий корпус”

Відомо, що Австралія була колонією Британії і слугувала місцем для заслання злочинців.
Спочатку для утворення колонії, у 1788-му році з Англії відправили один флот з ув’язненими, солдатами та провізією. Кількома роками пізніше туди направили другий флот. Під управлінням першого губернатора новоутвореної колонії Новий Південний Уельс Артура Філіпа, здавалося, справи йдуть добре. Потім його відправили у відставку і його місце зайняв Френсіс Грос, після чого все змінилося в гіршу сторону.
Коли другий корабель з солдатами прибув, то потрапив повністю під контроль вже існуючої колонії, яку прозвали “Ромовий корпус”. Умови життя там були не з легких. Ром став головною грошовою одиницею і зазвичай “виплачувався” в’язням у якості винагороди за роботу. Врешті-решт для наведення порядку уряд Англії був змушений відправити в “Ромову колонію” адмірала Вільяма Бліга. Він придушив чимало заколотів за своє життя, але не був готовий до дій мешканців колонії, які не збиралися здаватися мирно.  Протистояння між урядовими військами і колоністами тривало декілька років і закінчилося перемогою останніх. Повстання в колонії стало ідеологічною битвою між британським державою, яка сприймала Австралію лише як тюремну колонію, і новим поколінням місцевих підприємців, у яких було бажання жити і працювати в країні з незалежною економікою. Зараз можна з упевненістю сказати, що ці події стали вирішальними в подальшому формуванні Австралії як незалежної держави.

Цікаві факти про Австралію

Уггі

Уггі – це взуття, яку придумали австралійські фермери. Щоправда, через непрезентабельний вигляд, використовували їх лише у роботі. Як же так вийшло, що уггі стали настільки популярними у всьому світі? Коли уггі привезли до Америки, компанія під назвою Декер вирішила придбати авторське право на їх виготовлення. Взуття виявилося настільки популярним, що представники Декер намагалися перешкодити австралійським виробникам далі випускати уггі. Для австралійців ця вимога була просто смішною, оскільки вони виробляли черевики вже протягом багатьох років. Вони заявили про свої права в суд і пояснили, що назва – це сленг від слова “потворний” (“ugg” – “ugly”), через що зареєструвати таки бренд просто неможливо. На щастя для австралійців, суд виявився на їхньому боці.

Цікаві факти про Австралію

Таємні ядерні випробування

Ходять чутки, що на території Австралії проводять випробування ядерної зброї. Офіційних доказів немає, проте існує теорія про можливий ядерний вибух 28 травня 1993-го року. Причетними до катастрофи вважають японське неорелігійне угруповання Аум Сінрікьо, нині відоме як Алеф. У 1995 році вони здійснили терористичний акт – газову атаку в токійському метро за допомогою отруйного газу зарин.
Тож 28 травня 1993-го року в пустелі на заході Австралії стався дивний землетрус. По-перше, їх тут не буває, а у цього була потужність майже 4 бали. По-друге, далекобійники. які проїжджали повз, говорили про спалах і ударну хвилю. По-третє, тут, на одній з ферм, розташувалася база секти Аум Сінрікьо. По-четверте, ця місцевість була відома геологам як джерело урану.

Цікаві факти про Австралію

Любов до крикету

Австралійці люблять спорт і завдяки своїй пристрасті зберігають хорошу форму. Вони зайняли четверте місце по крикету на Олімпійських іграх 2004-го року. Сьогодні їх визнають одними з кращих в цьому виді спорту. Під час одного матчу з крикету проти Англії у 1980 році група фанатів принесла контейнер з живою свинею. Охороні вони сказали, що скоро ланч і, як не дивно, їх пропустили. В результаті з’ясувалося, що свиня була частиною великого ретельно продуманого розіграшу. Довгий час вона спала під анестезією, а прокинувшись, вибігла на поле і всі побачили, що на її боках написані імена двох гравців з англійської команди. Було смішно, але ніхто не знає, чим цей розіграш закінчився для тварини.

Цікаві факти про Австралію

Загадковий силует у пустелі

Одним із феноменів Австралії є так звана Людина Маррі або Гігант Стюарта. Це величезний силует, що тягнеться в Південній Австралії на території пустелі в 60 км від селища Маррі. Силует має 4,2 кілометра в довжину і 35 метрів в ширину. Сьогодні лишається загадкою хто, коли і навіщо створив цей силует, однак він приваблює туристів з усього світу. Свою назву дивовижне зображення отримало на честь шотландського мандрівника Джона Макдуал Стюарта. З роками силует піддається корозії і поступово зникає, однак через посушливий клімат цей процес доволі тривалий. У зв’язку з напливом туристів, багато місцевих підприємців непокояться, що коли-небудь їхня пам’ятка зникне і вони втратять джерело доходу.

Цікаві факти про Австралію: відео

Поділись з друзями:
  • 1
    Share